Bebek Emzirmiyorken Memeden Süt Neden Gelir? | Soru ve Cevap
Modahocasi.Com

Bebek Emzirmiyorken Memeden Süt Neden Gelir?

Bebek Emzirmiyorken Memeden Süt Neden Gelir?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Bebek Emzirmiyorken Memeden Süt Neden Gelir?

Soru:

32 yaşındayım. Kızım 1 yaşına kadar meme emdi. Şimdi 2.5 yaşında. Son 1.5 yıldır memelerimden sürekli süt geliyor. Bu neden olabilir?

CEVAP:

 Sevgili okuyucumuz, süt verme bittikten bir süre sonra da memelerden süte benzer bir sıvı gelebilir. Bu normal kabul edilir. Bu süre uzarsa, adetlerde gecikmeler ve baş ağrısı gibi şikayetler de görülürse o zaman bazı incelemelere gerek olabilir. Beyinde hipofiz denen bir bez var. Buradan salgılanan hormonlar yumurtalıkların çalışmasını idare eder. Bu hormonlardan biri prolaktin. Aşırı salgılanırsa memeden emzirme dönemi bitmesine rağmen süte benzer bir sıvı gelir. Bu hormonun kandaki değerinin çok yükselmesi adetleri azaltır hatta durmasına neden olabiliir. Gebe kalma zorlaşır. Eğer hipofiz bezi büyürse (İçinde adenom dediğimiz iyi huylu urlar olabilir) baş ağrıları görülebilir. Doktorunuz gerekli görürse bu hormonun ölçülmesini ister ve sonuca göre gerekenleri yapar.

 bebek-emzirme

Bir önceki yazımız olan 2016 Lcwaikiki Erkek Hırka Ve Kazak Modelleri başlıklı makalemizde erkek hırka modelleri, kazak modelleri en şık erkek kazakları ve lcwaikiki erkek hırkaları, 2016 Lcwaikiki Erkek Hırka Ve Kazak Modelleri modelleri, 2016 Lcwaikiki Erkek Hırka Ve Kazak Modelleri fiyatları ve 2016 Lcwaikiki Erkek Hırka Ve Kazak Modelleri örnekleri ve 2016 2016 Lcwaikiki Erkek Hırka Ve Kazak Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Enru Duman dedi ki:

  Uyuma yan varmi

 2. Nail Kara dedi ki:

  selam

 3. Suzan Yerli dedi ki:

  selam

 4. Suzan Yerli dedi ki:

  selam

 5. Suzan Yerli dedi ki:

  selam

BİR YORUM YAZ