Enerji İçecekleri Zararlı mı? Neden Zararlı? | Soru ve Cevap
Modayı Hocasından Öğrenmeye Ne Dersin?

Enerji İçecekleri Zararlı mı? Neden Zararlı?

Enerji İçecekleri Zararlı mı? Neden Zararlı?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Enerji İçecekleri Zararlı mı?

Son dönemlerde stresle başa çıkmak ya da yorgunluğa karşı son dönemde gençler arasında enerji içecekleri oldukça revaçta ancak uzmanlara göre masum gibi görünen bu içecekler ölüme davetiye çıkarabilir.

Bu içecekler stres hormonunuzun düzeyini artırıyor hatta inme felç riskini dahi yükseltiyor. İngiltere’ de yapılan bir araştırmaya göre aşırı enerji içeceği tüketen çocuklarda davranış bozuklukları görülüyor ve bağımlı hale geliyorlar. Bu da uyuşturucu kullanma ihtimalini artırıyor. İçecek içerisindeki yoğun miktardaki kafein kendinizi çok dinç ve güçlü hissetmenizi daha dayanıklı ve daha dikkatli olmanızı sağlıyor fakat bu aslında bir kaç saat süren bir etki oluyor ve siz aynı durumu devam ettirmek amacıyla bir kaç saat sonra tekrar içmek zorunda hissediyorsunuz.

Enerji İçecekleri

Günde 200 miligram’dan daha fazla kafein tüketilmemeli ama bir kutu içecekte iki katından daha fazla kafein bulunuyor. Kalp ve tansiyon hastası olanlar enerji içeceklerinden kesinlikle uzak durmalı. Özellikle sınav dönemlerinde öğrenciler enerji içeceklerini daha çok tercih ediyorlar ama bu en fazla beyne zarar veriyor.

Uyanık kalmak amacıyla kafein alırsanız beyin hücrelerinizi aşırı zorluyorsunuz ve erken yaşlandırıyorsunuz. Uzmanlara göre yoğun bir gün öncesinde içeceğiniz taze sıkılmış bir meyve suyu ya da bir avuç yiyeceğiniz kuruyemiş gün boyunca sizi enerjik kılabilir.

Enerji İçecekleri Zararlı

Son bir uyarı sağlıklı ve enerjik bir yaşam için günde en az 6 saat uyku şart. Uykunun yerini kesinlikle hiçbir şey tutmuyor beynin kendini toparlaması için en az 6 saate varan süre uyunması gerekiyor.

fft64_mf1250178

Bir önceki yazımız olan CHECK-UP Ne Zaman Yaptırmalıyım? Çekap CHECK-UP Ne Zaman Yaptırmalıyım? Çekap modelleri, CHECK-UP Ne Zaman Yaptırmalıyım? Çekap fiyatları ve CHECK-UP Ne Zaman Yaptırmalıyım? Çekap örnekleri ve 2016 CHECK-UP Ne Zaman Yaptırmalıyım? Çekap hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ