Felç Neden Olur? Tedavisi Var Mıdır?


Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2016 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2016 Modelleri ile 2016 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Beyindeki kan akışının bozulması sonucu oluşan bir hastalıktır. Kan akışının bozulması sürekli olursa beyindeki hücreler canlılığını koruyamaz ve kalıcı beyin hasarları oluşur.

Beyni besleyen damarlarda oluşan tıkanma felce yani inmeye sebep olur. Bazende beyin içindeki damarların yırtılmasıyla oluşabilir. Damarlardan çıkan kan, beyin dokusunda basınç meydana getirir. Bu basınç sonucu hücrelerde hasar ve ölüm meydana gelir. Hipertansiyon, damarların incelmesi ve zayıflaması sonucu beyinde oluşan baloncuklarda inmenin sebebir.

İnme kalp hastalıkları ve kanserden sonra gelen en ölümcül hastalıktır. Çok uzun süren sakatlıklara sebep olabilir.

Felç belirtileri

felc_rehabilitasyonu_02Gözlerde görme kaybı veya azalması, el ayak kol veya vücudun yarısında uyuşma, konuşma zorluğu veya konuşulanı anlayamama, yürümede denge bozukluğu, nedensiz ve uzun süreli baş ağrısı felç belirtileri olarak sayılabilir.

Yukarıdaki belirtilerin biri veya birkaçı sizi felce karşı uyarmalı. Doktorunuza başvurarak tıbbi müdehale ile hastalığı kontrol altına almalısınız.

Felç hastalığına yol açan sigara, alkol, kilo fazlalığı, hipertansiyon ve kontrol edilemeyen şeker gibi faktörleri kontrol altına alabilirsek bu hastalığın %50 kadarının önlenmesi mümkün olabilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir önceki yazımız olan 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 27 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın