Göz Neden Kaşınır? Bitkisel Tedavi


Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2016 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2016 Modelleri ile 2016 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Göz Kaşıntısı nedenleri kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Örneğin bir kişide kişinin bünyesel özelliklerinden olabileceği gibi başka birinde çevresel sorunlardan dolayı yaşanabilir.

Temel olarak göz kaşıntısı nedenlerini anlatalım.

Bakteriyal Konjonktivit
Gözdeki bakterilerden dolayı gerçekleşen bir göz alerjisidir. Gözlük gibi göz eşyalarını birden fazla kişinin kullanması sonucu ortaya çıkabilir ve bulaşıcı olabilir. Tedavisi antibiyotikle yapılır.

Viral Konjonktivit
Virüslerden meydana gelen bir rahatsızlıktır ve grip hastalığı ile birlikte ortaya çıkabilir.

Nezle veya Grip
Göz kaşınması bazen nezle veya grip belirtisi olarak ortaya çıkar.

Arpacık
Gözyaşı ve gözyaşı içindeki yağ kanallarının tıkandığı durumlarda meydana gelir.

Kornea’da Zedelenme
Kullanılan lenslerin kalitesizliği veya yanlış kullanımı, göze kaçan herhangi bir cisim korneada zedelenmeye neden olabilir.

Göz Kaşıntısı Tedavisi

goz-alerjisi-goz-kasintisi-goz-sisikleri-sismesi-nasil-tedavi-edilir-goz-neden-siserYukarıdaki bilgilerin haricinde bahar aylarında ağaçlardan ve çiçeklerden dökülen polenler göz alerjisi yapıyor olabilir. Bilgisayar başında çok uzun saat oturanlarda veya uzun süre araba kullanan insanlarda göz kaşıntısı meydana gelebilir. Bu tarz durumlarda kısa molalar vermek gerekir. Örneğin her 1 saatte bir kez 10 dakikalık dinlenme yararlı olacaktır.

Gözünüz kaşınıyor ve kaşıntı ile birlikte gözünüzde şişlikte varsa bu sorun yaratabilir ve mutlaka doktora gitmeniz gerekir.

Göz kaşıntısı hafife alınmayacak bir rahatsızlıktır. Hijyen çok önemlidir. Ellerimizi mümkün olduğu kadar temiz tutmalıyız. Eğer kaşıntının grip kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız gözlerinizide ılık su ve göz yakmayacak bir şampuanla yıkayabilirsiniz. Bunun yanında eczanelerden temin edebileceğiniz suni gözyaşı ürünleride yararlı olabilir.

Makyaj yapan bayanlar yatmadan önce mutlaka makyajlarını temizlemelidirler. Gözleri dinlendirmek için ılık suyla ıslattığınız bir havluyu sularını süzdükten sonra gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz.

Doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle antibiyotik damlalar kullanmayın. Göz kaşıntısı durumunda gözlerinizi kaşımayın aksi takdirde korneanıza zarar verebilirsiniz.

Göz Kaşıntısı Bitkisel Tedavisi

Papatya göz kaşıntısı durumlarında çok etkilidir. Papatya kaynatılıp suyu ile gözlere pansuman yapılabilir. Kaşıntı tedavisinde etkili olacaktır.

Aktarlarda satılan Özerlik otu yakıldıktan sonra külleri gül suyu içine karıştırılır ve bu suyla pansuman yapılır.

Sarısabır kaynatılmış suda eritildikten sonra ortaya çıkan suyla gözlere pansuman yapılır

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir önceki yazımız olan 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 27 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın