Kıl Dönmesi Belirtileri Nelerdir? Neden Olur? | Sağlık
Modahocasi.Com

Kıl Dönmesi Belirtileri Nelerdir? Neden Olur?

Kıl Dönmesi Belirtileri Nelerdir? Neden Olur?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Rahatsızlık vücuttan dökülen saç, sakal, sırt kıllarının kuyruk sokumu bölgesinde birikmesi ile oluşur. Sürekli oturarak iş yapmak, dar giysiler ve kuyruk sokumunun nemli kalması rahatsızlığa yol açar. İncelen ve tahriş olan ciltte kıllar deri altına girerek bir yumak oluşturur. Kıllar cildiği deldiği yerden giderek çoğalırlar. Daha çok 15-30 yaş arası erkeklerde görülür. Aşırı kıllı ve şişman insanlar risk grubundadır. Zamanla artan kıllar tahriş ve sürtünme sebebiyle enfeksiyona yol açar. İlerlediğinde ateş, halsizlik, ağrı ve oturmakta zorluk gibi şikayetler başlar. Mutlaka doktora gidilmelidir.

Hastalığa yakalanmamak için uygulanması gerekenler oldukça basittir. Kuyruk sokumu bölgesi sık sık yıkanmalı ve iyi şekilde kurulanmalıdır. Her tuvalet sonrası kuyruk sokumu bölgesi güzelce temizlenmelidir. Sık sık kalçaların arası kontrol edilmeli ve temiz tutulmalıdır. Kuyruk sokumu bölgesi tüy dökücü kremlerle temizlenmeli ve bölgede kıl oluşumu engellenmelidir.

Kıl Dönmesi Tedavisi

5a6b6757-46f2-41bc-983b-366c4ec66eb1Kıl dönmesinin tek tedavisi ameliyattır. Ameliyat dikişli veya dikişsiz şekilde yapılabilir. Dikişli ameliyatlarda kıllar çıkarıldıktan sonra oluşan boşluk direk dikilebilir veya çevre dokulardan kaydırma yapılabilir. Direk dikilen yara gerilme ve ağrı yapabilir. Hasta mutlaka yüzüstü yatmak zorundadır. Çevreden doku kaydırması yapılan ameliyatlarda ise ağrı daha hafif hissedilir ve tekrarlama ihtimali çok zayıftır. Pansumanada gerek olmaz.

Dikişsiz kıl dönmesi ameliyatlarında çıkarılan kistin bıraktığı boşluk pansuman ve ilaçlarla temizlenir. Başlangıçta 2-3 günde bir daha sonra haftada 1 kez pansumana gidilir. Dikiş olmadığı için sadece üzerine oturulduğunda ağrı hissedilir. Hasta normal hayatına devam edebilir. İyileşme süresi yaklaşık 2 buçuk aydır ve yara kendiliğinden kapanır. Bölgeyi temiz tutarak, kılları düzenli olarak temizlemek hastalığın tekrarını engeller.

Bir önceki yazımız olan 2016 Lcwaikiki Erkek Hırka Ve Kazak Modelleri başlıklı makalemizde erkek hırka modelleri, kazak modelleri en şık erkek kazakları ve lcwaikiki erkek hırkaları, 2016 Lcwaikiki Erkek Hırka Ve Kazak Modelleri modelleri, 2016 Lcwaikiki Erkek Hırka Ve Kazak Modelleri fiyatları ve 2016 Lcwaikiki Erkek Hırka Ve Kazak Modelleri örnekleri ve 2016 2016 Lcwaikiki Erkek Hırka Ve Kazak Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ