Mantar Enfeksiyonu Neden Olur? | Sağlık
Modayı Hocasından Öğrenmeye Ne Dersin?

Mantar Enfeksiyonu Neden Olur?

Mantar Enfeksiyonu Neden Olur?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Mantar Enfeksiyonu Neden Olur?

Bulaşıcı mikrobik bir hastalık olup yüz, gövde, ayaklar, saçlı deri, tırnaklar ve ağız dahil tüm vücutta görülebilir. Başka canlıların üzerine yerleşir, insandan insana veya hayvandan hayvana bulaşabilir. Uygun ve elverişli ortam bulduklarında vücutta faaliyete geçer ve hastalığa sebep olurlar. Nemli ortamlara, temiz olmayan vücut bölgelerine yerleşip vücutta yayılırlar. Çok çabuk şekilde üreyip geniş alanlara yayılmak için çalışırlar. Bulaşmaları ve çoğalmaları oldukça kolaydır. Toplu kullanıma açık alanlar, spor tesisleri, havuz ve hamamlar, plajlar mantarlar için oldukça uygun ve elverişli yerlerdir.

Mantar enfeksiyonu tedavisi ;

fft99_mf5968152Tedavisi aslında oldukça kolaydır. Antifungal denen hap yada kremler çok çeşitlidir. Mantarın yerleştiği yere göre tedavilerin şekli ve süresi değişebilir. Vücut mantarı tedavisi 2 hafta, ayak tırnağı mantarı tedavisi 4 ayı bulabilmektedir. Tekrarlaması mümkün olduğu için temizliğe büyük önem verilmelidir. Mantar rahatsızlığı olanların havlu, tarak ve terlik gibi kullanacağı kişisel nesneler ayrı olmalıdır. Hastalık geçse bile başkasının eşyaları kullanılmamalıdır.

Mantar kolay tedavi edilebilen bir rahatsızlık olmasına rağmen gerekli önlemler alınmadığı takdirde rahatsız edici olabilir. Mantardan korunmak için alınacak önlemler oldukça basit ve uygulaması kolaydır.

Mantardan korunma yolları ;

Terlik, ayakkabı gibi giyecekleri ortak kullanmamalı, sentetik çorap giyilmeli, ayaklar her gün yıkanmalı ve parmak araları mutlaka çok iyi şekilde kurulanmalıdır. Ortak kullanım alanlarında ( sauna, havuz vb. ) mutlaka kendi terliklerinizi giymelisiniz. Ter kesici özelliği olan deodorantlar ve pudra kullanılmalıdır. Mantara yatkın olan bölgeleri banyo sonrası saç kurutma makinesi ile kurutmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Hayat Şarkısı Seray Gözler ( Süheyla Cevher ) Saç Modeli başlıklı makalemizde Bayan Saç Modelleri, en güzel Hayat Şarkısı Seray Gözler ( Süheyla Cevher ) Saç Modeli ve Hayat Şarkısı Seray Gözler ( Süheyla Cevher ) Saç Modeli 2016, Hayat Şarkısı Seray Gözler ( Süheyla Cevher ) Saç Modeli modelleri, Hayat Şarkısı Seray Gözler ( Süheyla Cevher ) Saç Modeli fiyatları ve Hayat Şarkısı Seray Gözler ( Süheyla Cevher ) Saç Modeli örnekleri ve 2016 Hayat Şarkısı Seray Gözler ( Süheyla Cevher ) Saç Modeli hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ