Menopoz Belirtileri Nelerdir ?


Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2016 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2016 Modelleri ile 2016 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Menopoz Nedir ? Belirtileri Nelerdir ?

Kadınların doğurganlıklarının sona ermesine yani adetlerinin tamamen bitmesine menopoz denir. Menopoz 35 yaşın altında olursa buna erken menopoz denir. Ortalama menopoz yaşı 48 – 52 arasındadır.

Menopoz belirtileri genel olarak düzensiz adet görme, adet öncesi ateş basmalarıdır.

Erken Menopoz Nedenleri ?

Erken menopoza girmede sigara, stres, hava kirliliği, kötü beslenmenin rolü büyüktür. Ailesinde erken menopoz olan ve adet düzensizliği başlayan gençlerin jinekoloğa başvurmaları gerekmektedir. Yapılan hormon tahlilleri ve ultrason görüntüleri ile teşhis edilebilen menopoz geciktirilemez ama uygulanan tedavilerle adetlerin devamı sağlanır. Sıkıntıları azaltılabilir.

Menopozda doğurganlık ortadan kalktığı için genç kızların ailelerindeki erken menopoz durumlarını incelemeleri ve ortalama olarak 10 yıl çıkararak kendi menopoz dönemlerini tahmin etmeleri önerilir. Erken menopoz durumunda tüp bebek uygulamasıda yapılamadığı için çocuk sahibi olmak isteyenler bu duruma dikkat etmelidir.

Normal yaşda menopoza girmek, dengeli beslenme, düzenli spor ve doktorunuzun vereceği rahatlatıcı tedavilerle birlikte korkulacak bir durum olmaktan çıkmaktadır. Menopoz sonrası bayanların düzenli olarak kemik ölçümü ve mamografi çektirmeleri gereklidir. Doktorunuz bu konuda size gerekli bilgileri verecektir. Menopoz kesinlikle bir son değil sadece yeni bir başlangıçtır.

ORDU'DA MEDÝCAL PARK HASTANESÝ TARAFINDAN DÜZENLENEN BÝR KONFERANSTA, HORMONLARIN UYGUN DOZDA KULLANILMASI, HASTANIN TAKÝBÝ VE YILLIK KONTROL TARAMALARININ DÜZGÜN YAPILMASI HALÝNDE MENOPOZ DÖNEMÝNÝN SON DERECE SAÐLIKLI VE MUTLU BÝR YAÞAM DÖNEMÝ OLACAÐINA DÝKKAT ÇEKÝLDÝ (METÝN AKYÜREK/Ordu-ÝHA)

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir önceki yazımız olan 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 19 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın