Mide Fıtığı Belirtileri Nelerdir?


Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2016 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2016 Modelleri ile 2016 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...
Mide Fıtığı Nedir ?

Genellikle tesadüfen mide şikayetlerini araştırırken yapılan tetkiklerde anlaşılır. Mide ile karın boşluğunu ayıran diyafram kasında olan açıklıktan midenin üst kısmının yemek borusuna doğru sarkması durumuna mide fıtığı denir. Fıtıkta şikayete sebep olan durum ise reflü hastalığıdır.

Mide Fıtığı Belirtileri ?

Mideden göğüse yayılan yanma ve ekşime, boğazda dolgunluk hissi ve boğazı temizleme isteği, solunum bozukluğu, ses kısılması, ağzın içine acı ve ekşi su gelmesi başlıca mide fıtığı belirtileridir.

Genellikle orta yaş üstü hastalarda belirti vermeyen ve tesadüfen bulunana fıtık basit tedavilerle rahatlatılmaktadır. Mide fıtığını tamamen geçirebilmek sadece ileri derecelerde ameliyat ile mümkündür.

k_294Mide Fıtığı Tedavisi

Ameliyata gerek olmayan fıtıklarda bazı basit önlemler alınabilinmektedir. Terayağı, kahve, asitli içecekler, çikolata gibi yiyeceklerle sigara ve alkolden uzak durmalı, yatarken gövdenin üst kısmını 45 derece açı ile yüksekte tutmalı, yiyecek ve içecekleri çok sıcak tüketmemeli, fazla kilo almamalı ve alınan kilolar verilmelidir.

Fıtıkta şikayetler reflüden kaynaklandığı için bu önlemleri mutlaka almak gerekmektedir. Aksi takdirde diyaframda genişleyen delikten midenin tavanı göğüs boşluğunda fıtık oluşturmakla kalmaz, tüm midenin bu boşluğun içine kaçmasına bile sebep olabilir. Böyle bir durumda ise ameliyat kaçınılmazdır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir önceki yazımız olan 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2016 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 9 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın