Rus Takvimi İle Cinsiyet Belirleme


Rus Takvimi İle Cinsiyet Belirleme

anne adaylarının hamilelik kesinleşti mi? işte sizi daha büyük bir heyecan kaplıyor: Bebeğim erkek mi kız mı? sorusu  bir çok anne adayının rüyalarını süslüyor. Herkes tarafından möerak edilen bir konu haline gelen cinsiyet öğrenme konusunda Ruslar Bu konuya güzel bir açıklık getirerek işin koylayını öğrenmişler. Bizde bu olayı daha daha kolay haline gelerek aşağıda güzel bir form hazırladıkç. Bu form sayesinde kendi doğum tarihinizi ve eşinizin doğum tarihini girdikten sonra bir de adet tarihinizi yazdınız mı yüzde 80 olasılıkla bebeğinizin cinsiyetini öğrenmiş oluyorsunuz… Eeee daha ne bekliyorsunuz….

1950’li yıllarda keşfedilen ultrason teknolojisi sayesinde hem bebeğin sağlık durumu, hem cinsiyeti hem de boyutu gibi önemli bilgiler rahatça öğrenilebilmektedir. Ultrason yöntemi ile bebeğin cinsiyetinin saptanabilmesi için bebeğin yeterli boyuta ulaşabilmesi gerekmektedir. Bu durum bebeğin cinsiyetinin 15. Haftadan önce öğrenilememesi gibi bir sonucu ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle bilimsel bir geçerliliği olmasa da Rus Takvimi ve Çin Takvimi gibi bazı geleneksel yöntemlerden yararlanan pek çok anne ve baba adayı bulunmaktadır. Bu takvimler tıbbın yeterince gelişmediği yıllarda bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesinde en sık başvurulan yöntemler arasında yer almaktadır.

Adını keşfedilen yerden alan Rus Takvimi yönteminde Çin Takvimi yönteminden farklı olarak erkeğin bazı bilgileri de kullanılmaktadır. Çin Takvimi’nde önemli olan kadının yaşı ve hamile kaldığı ay iken, bu yöntemde önemli olan erkeğin doğum günü, ayı ve yılı, annenin doğum günü, ayı ve yılı ile annenin son adet tarihidir. Dolayısıyla bu yöntem kan yenilenmesini baz alan bir bebek cinsiyeti tahmin etme yöntemidir. Çin Takvimi’nde bebeğin cinsiyetinin tahmin edilmesi, hatta takvimdeki bilgiler ışığında cinsiyet ayarlaması yapabilmek mümkündür. Rus Takvimi yönteminde ise böyle bir ayarlama yapabilmek mümkün değildir. Gerekli tüm bilgilerin girilmesinden sonra bebeğin cinsiyetinin ne olacağı ekranda yazacaktır.

rus-takvimi-bebek-cinsiyeti

Takvim yöntemlerinin ne derece doğru olduğu bilinmemekle birlikte, çok uzun yıllardır kullanılıyor olması doğru olabilme ihtimalini gündeme getirmektedir. Bununla beraber Rus Takvimi ve Çin Takvimi yöntemlerinin bilimsel bir geçerliliklerinin olmadığını tekrar hatırlatmakta fayda vardır. Bebek cinsiyetinin tahmin edilmesinden de öte öğrenilmesinde en etkili yöntem ultrason yöntemidir. Ultrason yönteminin bebeğin yeterince büyüdüğü ve alanında uzman kişiler tarafından değerlendirildiği durumlarda yanlış çıkması ihtimali bulunmamaktadır. Bu nedenle hayal kırıklıkları ve üzüntülerin yaşanmaması adına takvim yöntemlerinin yalnızca eğlence amaçlı kullanılması tavsiye edilmektedir.

Rus Takvimi ile Cinsiyet Belirleme
Rus Takvimi ile Cinsiyet Belirleme
Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme konumuza giriş yaparak bebeğinizin cinsiyetini %90 tahmin edebilirsiniz.

Misafirlerimiz Bu Kelimelerle Geldi:

  • çin takvimi tablosu
  • rus takvimi
  • rus teqvimi cinsiyyet