Saman Nezlesi Belirtileri Nelerdir? | Sağlık
Modayı Hocasından Öğrenmeye Ne Dersin?

Saman Nezlesi Belirtileri Nelerdir?

Saman Nezlesi Belirtileri Nelerdir?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Saman Nezlesi Belirtileri Nelerdir?

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte alerjik hastalıklarda ortaya çıkmaya başladı. Bunların başında gelenlerden birisi de saman nezlesi.
Havada uçuşan bitkilerin polenlerine bağlı olarak bağışıklık sistemimizin aşırı duyarlılık göstererek hapşırma, burun akıntısı, geniz ve kulak kaşınması olmasına bahar alerjisi veya diğer bir tabirle saman nezlesi denir.

Bu belirtilerin dışında saman nezlesinde uyku hali günlük aktivitelerin yapılamaması gibi ayrıntılar ortaya çıkıyor.

Saman Nezlesinin Tedavisinde Hangi Faktörler Önemli?

Öncelikle medikal tedavi veriliyor. Burna sıkılan kortizonlu spreylerle hastalık kolayca kontrol altına alınabiliyor. Ama bazen çok daha şiddetli semptomlar olduğu zaman astımda eklenirse ki bazen eşlik edebiliyor o zaman aşı tedavisi de düşünülebiliyor. Saman nezlesine çoğu zaman astım’ da eşlik edebiliyor. Polen alerjisine bağlı gelişen hastalıklar birincisi burnumuzun verdiği bir reaksiyon diğeri ise bronşların dolayısıyla aslında aynı hastalık gibi değerlendirebiliriz. Saman nezlesi genellikle genetiktir hastalıktan korunmak için alerjiye neden olan etkenlerin uzak durulması görüşünde.

alerjik-rinit

Bir önceki yazımız olan Bahar Alerjisine Karşı Ne Yapmalı? Bahar Alerjisine Karşı Ne Yapmalı? modelleri, Bahar Alerjisine Karşı Ne Yapmalı? fiyatları ve Bahar Alerjisine Karşı Ne Yapmalı? örnekleri ve 2016 Bahar Alerjisine Karşı Ne Yapmalı? hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ