Ürtiker ( Kurdeşen ) Neden Olur? | Sağlık
Modayı Hocasından Öğrenmeye Ne Dersin?

Ürtiker ( Kurdeşen ) Neden Olur?

Ürtiker ( Kurdeşen ) Neden Olur?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Halk arasında kurdeşen olarak bilinen bu hastalık kaşıntılı bazen kırmızı olan yuvarlak şişliklerdir. Bu ciltteki alerjiyle ilgili hücrelerin kılcal damarlarından sıvı sızmasına neden olan maddelerin salgılanması sonucu oluşur.

Ürtiker ( Kurdeşen ) Nedenleri Nelerdir ?

Bu rahatsızlığı stres, sıcak, soğuk, güneş ışığı, kozmetik ürünler, deterjan ve sabunlar ortaya çıkarabilir. Alerjik reaksiyonlar sonucundada görülebilir. Bu allerjik reaksiyonlara örnek olarak böcek ısırıkları, polenler, hayvan tüyleri, fındık, ceviz, süt ürünleri, gıdalara katılan katkı maddeleri, penisilin gösterilebilir.

Eğer tüm vücudu ilgilendiren alerjik bir sorundan kaynaklanıyorsa yüz, dil ve dudaklarda şişme, göğüste daralma, solunum güçlüğü, şuur bulanıklığı gibi belirtiler veriyorsa hızlı bir şekilde hastaneye gidilmeli ve araştırılmalıdır.

urtiker-nedenleri-472Ürtiker genellikle 20-30 yaşları arasında daha sık görülmektedir. Uzun süren kronik ürtikerlerin nedeni bulunamayabilir ve bir süre sonra kendiliğinden kaybolabilir.

Ürtikere sebep olan etkenler ortadan kaldırılırsa hastalık tekrarlanmaz. Hafif seyreden ürtiker rahatsızlığı 8-12 saat arasında geçebilir. Yapılan muayene sonucu doktor alerji testleride isteyebilir. Bu testlerin sonucuna göre kesin tanı konulur.

Eğer genel bir alerjiden kaynaklanmıyorsa kaşıntıyı geçirebilmek için krem, losyon ve ek olarak tablet verilebilir

Bir önceki yazımız olan Gastrit Belirtileri Nelerdir? Gastrit Belirtileri Nelerdir? modelleri, Gastrit Belirtileri Nelerdir? fiyatları ve Gastrit Belirtileri Nelerdir? örnekleri ve 2016 Gastrit Belirtileri Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ